Ferie zimowe 2024 w małopolskim. Kiedy wypadają? Na zdjęciu dzieci na nartach.

Ferie zimowe 2024 w małopolskim. Kiedy wypadają?

2023-12-02 Brak komentarzy 2 min. czytania

Zima to synonim radosnych chwil spędzonych na białym puchu, a Małopolska z jej zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i świetnie przygotowanymi stokami narciarskimi, przyciąga jak magnes miłośników sportów zimowych. Co roku, tłumy turystów zjeżdżają tu, by doświadczyć zimowej magii. I w tym roku nie będzie inaczej! Ferie zimowe 2024, jak zwykle, zostały zaplanowane w różnych terminach dla poszczególnych województw, aby każdy mógł znaleźć idealny czas na odpoczynek.

Kiedy będą Ferie zimowe 2024 w małopolskim?

Małopolska to prawdziwy raj dla turystów, nie tylko w sezonie letnim. Zimą region ten przyciąga jak magnes, oferując mnóstwo atrakcji, od malowniczych stoków narciarskich po urokliwe trasy spacerowe. A jeśli jesteście mieszkańcami tego wspaniałego województwa, to na pewno wiecie, że to właśnie tutaj zjeżdżają się turyści z całego kraju, by cieszyć się zimowym wypoczynkiem.

Zatem, kiedy możecie zaplanować swój zimowy escape? Zapiszcie sobie te daty: ferie zimowe w Małopolsce rozpoczną się 12 lutego 2024 roku i potrwają aż do 25 lutego. To dwa tygodnie pełne możliwości na stworzenie niezapomnianych wspomnień!

Pamiętajcie, że w tym samym czasie na zasłużony odpoczynek wybiorą się również mieszkańcy kilku innych województw, w tym kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego.

Jak spędzić ferie zimowe 2024 w małopolskim?

Zacznijmy od Krakowa – to miasto, które tętni życiem niezależnie od pory roku. Tutaj historia miesza się z nowoczesnością, a każdy zakątek kryje coś interesującego. Nie przegapcie okazji, by zwiedzić Wawel, pospacerować po krętych uliczkach Kazimierza czy zanurzyć się w bogatej ofercie kulturalnej miasta. Kraków to prawdziwa uczta dla ducha!

Jeśli jednak marzy Wam się aktywny wypoczynek, to Zakopane będzie strzałem w dziesiątkę. Wyobraźcie sobie białe szczyty Tatr, które są jak magnes przyciągający miłośników zimowych szaleństw. Stoki narciarskie, snowboardowe wyzwania i oczywiście niezapomniane krajobrazy – to wszystko znajdziecie w sercu Podhala. A po dniu pełnym wrażeń, koniecznie zasmakujcie w góralskiej kulturze i kuchni, która rozgrzeje Wasze ciała i serca.

Nie można też zapomnieć o Krynicy-Zdroju, gdzie czeka na Was połączenie sportowych emocji z relaksem. To miejsce jest jak raj dla narciarzy i snowboardzistów, ale też dla tych, którzy szukają chwili odprężenia w uzdrowiskowych kąpielach. Spacerujcie po urokliwym deptaku, odwiedźcie Muzeum Nikifora i pozwólcie sobie na moment wytchnienia w otoczeniu górskiego krajobrazu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *